Ak máte radi čerstvý, mäkký, ešte teplý chlieb, určite oceníte kvalitný zúbkovaný nôž na krájanie chleba, s ktorým sa vám ho podarí nakrájať bez toho, aby krajce zostali zlepené alebo sa vám potrhali. Podobne je to nie len s nožmi určenými na krájanie chleba, ale aj na rezanie surovín na kocky a slíže, sekanie zeleniny či orechov, odkosťovanie mäsa alebo porcovanie pripraveného jedla.

Všetky uvedené typy nožov nájdete na www.vetroshop.sk. Obchod ponúka nože keramické, oceľové, aj s úpravou proti priľnavosti.


Nie je nôž ako nôž

Oceľová čepeľ s nepriľnavým povrchom urýchli vašu prácu v kuchyni, pretože sa krájané kusy nelepia na nôž, ale hneď padnú na krájaciu podložku. Nemusíte si špiniť ruky pri čistení noža a plátky krájanej zeleniny či syru ostávajú poukladané pekne vedľa seba.
Keramické nože sú síce krehké, avšak pri správnom používaní a ošetrovaní vám vydržia veľmi dlho ostré a nie je potrebné ich pravidelne brúsiť. Pomocou veľkého keramického noža nasekáte zeleninu na drobné kúsky a vitamíny nezničíte tak, ako nožom z oceľovou čepeľou.
Nôž z kvalitnej ocele sa dobre brúsi a vydrží vám dlhé roky. Len ho nedávajte do umývačky riadu, kde sa môže jeho čepeľ poškodiť.


Potreby do kuchyne

Tak ako s nožmi je to s inými kuchynskými nástrojmi: ak máte kvalitný nástroj určený na konkrétnu činnosť, dobrý výsledok dosiahnete s menšou námahou a rýchlejšie.
Preto je vhodné pravidelne prehodnotiť kuchynské náradie. Nefunkčné vyhodiť a dokúpiť nové. Taktiež sa oplatí sledovať trendy a novinky na trhu. Vždy sa nájde niečo, čo môže uľahčiť prácu pri príprave jedla. Vetroshop.sk ponúka široký výber potrieb do kuchyne na varenie, pečenie, uskladňovanie potravín, ale aj na samotné stolovanie, ktoré v bežných obchodoch nekúpite. Navyše nakupujete z domu a tovar bude doručený priamo k vám.