Pre mnohých z nás sa stala káva nepostrádateľnou súčasťou života. Kvalitnú šálku toho lahodného nápoja si nemusíme užívať len v kaviarni. Rovnako dobrú kávu je možné pripraviť i vo vlastnej kuchyni. Ako sa v ponuke kávovarov orientovať?

Najprv si musíme odpovedať na otázku, čo od prístroja čakáme a aký konkrétny druh kávy hodláme pripravovať. Pre labužníkov vyžadujúcich silnú arómu čerstvej namletej kávy bude najlepšou voľbou takzvané espresso, ktoré si pre každú šálku zvlášť namelie požadované množstvo kávových zrniek a tie následne pod vysokým tlakom preparí. Tlak musí dosahovať minimálne 9 barov, najlepšie však 15 barov (po celú dobu prípravy). Pozor však na kávovary, ktorých tlak rýchle stupne, ale behom chvíle opäť klesne.

Pretože veľký vplyv na chuť bude mať i teplota šálky, vyberajme také typy, ktoré umožňujú nádoby predhrievať. Pri vstavaných spotrebičoch k tomuto účelu slúži samostatná zásuvka. Kvalitný „presovač“ musí ponúknuť možnosť voľby sily a množstva kávy, a to s možnosťou nastavenia pre každú šálku. Pokiaľ máme radi latté, cappuccino alebo horúcu čokoládu, rozhodne nesmie v prístroji chýbať parná tryska. Kombinované kávovary dokonca vedia tieto nápoje pripraviť celkom automaticky jediným stiskom tlačidla. Nevýhodou je vyšší nákupná cena a zložitejšie čistenie. To však nie je potrebné prevádzať po každom použití (priebežne sa čistia samy), ako je tomu pri pákových prístrojoch.

Pákové kávovary sú vhodné pre tých, ktorí majú na prípravu špecifické nároky. Tým umožnia veľmi individuálne nastavenia. Pákový typ nemá štandardne zabudovaný mlynček, a tak je treba plniť ich mletou kávou. Cenovo najdostupnejším variantom sú kapslové kávovary. Musíme sa ovšem zmieriť s tým, že naše chute budú závislé na aktuálnej ponuke výrobcu. Jedna šálka nápoja vyjde približne na 3,- EUR, hrnček kvalitnej kávy z presovača zhruba na 1,- EUR. Príprava je veľmi jednoduchá, kávovar nevyžaduje v podstate žiadnu údržbu.

Zdroj foto: Miele, DeLonghi, Nescafé, Siemens