Zariadiť svojmu dieťaťu detskú izbičku často nie je jednoduchá záležitosť. V mnohých domácnostiach sa pozbiera výbava v štýle, "čo dom dal" a taká miestnosť potom vyzerá chaoticky, necelistvě a je nepraktická vzhľadom k potrebám dieťaťa. Ak ste to takto urobili aj vy, je to celkom chyba. Prostredie, v ktorom vaša ratolesť vyrastá, ho totiž značne ovplyvňuje, podnecuje jeho fantáziu, myslenie, chápanie okolitého sveta a pod. Izbička by mal byť vybavený tak, aby mal pozitívny vplyv na rozvoj jeho osobnosti.No jo, ale čo si budeme klamať! Často hrajú veľkú úlohu aj financie a priestor. Radi by ste svojim deťom zariadili lepšie podmienky, však na vybavenie tejto miestnosti nemáte moc peňažných prostriedkov? Naviac máte deti dve i viac a iba jednu izbu? Vôbec nevadí! Pripravili sme pre vás 5 izbičiek pre dievčatká aj chlapcov, ktoré môžete zaobstarať vo výpredaji. Výpredaj detského nábytku totiž môže ponúknuť aj nádherné kúsky za pár korún. V nasledujúcich realizáciách nájdete množstvo užitočných tipov, ako detská izba zariadiť tak, aby rástol s vašimi ratolesťami a nemuseli ste siahať hlboko do vrecka.


1. Pre dve až tri malé milé deti

Mnohé české rodiny žijú v panelákových bytoch, kde nie je vždy dostatok miesta pre dva, tri samostatné detské izby i viac. A ak máte viac detí, je potreba zariadiť detskú izbu tak, nech má každé dieťa svoju posteľ aj svoj kút len pre seba. V takýchto situáciách sú ideálne poschodové postele. Na nich sa skvele vyspí dve deti a sú dokonca k dostaniu varianty pre tri deti. Na obrázku môžete vidieť poschodovú posteľ Bibop v prevedení pre tri milé deti, konkrétne pre dievčatká. Nábytok je univerzálny, takže sa hodí, ako pre dievčatá, tak pre chlapcov. Výplne políc môžete variabilne meniť a to na ružovej, modrej, oranžovej alebo žltej pozadie. Iba z jedného dielu nábytku máte tri postele. Dizajn navyše poskytuje priestor pre ukladanie hračiek. Posteľ disponuje praktickými schodíky, šuplíky a vysokú hornú zábranou pre väčšiu bezpečnosť. Táto troj-posteľ s ukladacím priestorom vás vyjde len na 513 EUR.

2. Detská izba pre odrastenejšie deti

Aj pre odrastenejšie deti môžete kúpiť poschodovú posteľ do spoločného detskej izby. V tomto prípade sú lepšie poschodové postele z masívu, ktoré sú oveľa pevnejšie, obyvateľnejší a znesú aj väčšiu záťaž. Nás zaujala v prevedení Pino, zvlášť v tmavo hnedom odtieni tzv. venge. Táto posteľ krásne zapadne do detskej alebo študentskej izby pre dvoch chlapcov. V cene 108 EUR sú zahrnuté tiež rošty. K tomuto elegantnému riešeniu je možné dokúpiť šuplík pod posteľ.

3. Zázemie pre školákov

Ak máte doma školáka, potrebuje mať v izbičke jednoznačne tiež poriadny písací stôl, na ktorom si bude môcť robiť úlohy a pripravovať sa do školy. Veľmi praktické sú rastúce písacie stoly, pri ktorých možno ľubovoľne nastaviť výšku podľa výšky dieťaťa. Tento stôl s ním porastie, pokojne aj do študentského veku. Obstaraním tohto kusu nábytku môžete značne ušetriť, lebo bude vašej ratolesti slúžiť po mnoho rokov. Z výpredaje nás zaujal detský písací stôl Colorido za cenu 131 EUR, ktorá ponúka hneď niekoľko variantov písacích stolov pre školákov a školáčky. Dizajn je vytvorený podľa zásad ergonómie, takže zaisťuje veľmi pohodlné a predovšetkým zdravé sedenie dieťaťa.

4. Kompletné detskú izbičku

Ak hľadáte inšpiráciu pre zariadenie detskej izbičky pre jedno dieťatko, potom sa vám môže páčiť napríklad detská izba Jesper. Skladá sa z jednotlivých segmentov, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať. Zaobstarať môžete tieto:
detská posteľ: 2 v 1 s dvoma šuplíky - 137,96 EUR
detská posteľ: 2 v 1 s jednou zásuvkou - 177,88 EUR
nočný stolík - 50,41 EUR
regál + 2 šuplíky - 101,33 EUR


Detský nábytok je vyrobený z kvalitného materiálu voština s hrúbkou dosiek až 3,5 cm a klasického lamina. Jednotlivé diely môžete prispôsobiť práve vašim rozmerom izby. Obstaraním postele môžete získať miesto na spanie dokonca až pre tri deti. Dievčatká budú z tejto izby zaručene nadšené, lebo je zvolené odtiene bielej a ružovej farby.

5. Praktická poschodová posteľ s množstvom úložného priestoru

Radi by ste zariadili detskú izbu útulne a priestranne tak, aby v interiéri zostalo ešte veľa miesta na hranie? Veľmi praktickým riešením do menšieho detskej izbičky je poschodová posteľ sa šatníková skriňou a ďalšími úložnými priestormi. Varianta Stim vás určite prekvapí. Za púhych 464,80 EUR získate posteľ pre dve deti, dve šatníkové skrine, police a šuplík pod dolným lôžkom. Táto multifunkčná posteľ vás zaujme aj kombináciou moderného duba a bielej farby.

Ak vás niektorý z tipov na lacné, moderné a kvalitné zariadenie do detskej izby zaujal, neváhajte navštíviť stránky špecializovaného internetového predajcu www.nabytok-aldo.sk. Každým rokom vždy v mesiaci december chystajú ponuku detského nábytku, ktorý môžete kúpiť v akcii. Zľavy sú vo výške až 40% a výpredaj sa koná do konca januára 2015. Tovar v akcii je na sklade a termín dodania veľmi rýchly. Nábytok môžete mať doma už do 3 dní. Samozrejme s dopravou zdarma po celej republike.