Znovu objavená metóda kombinovania rôznorodých prvkov si pomaly hľadá cestu aj k nadšencom.

Originálna kombinácia

Eklektický štýl v zariaďovaní interiérov má u nás stále viac priaznivcov. Aj keď ide často o veľmi neformálne a netradičné riešenia, dostáva sa vo všetkých formách do popredia záujmu. A čo to vlastne eklektizmus je? Jedná sa o cielené kombinovanie prvkov v rôznom čase vzniku, z odlišných kultúr a na prvý pohľad nesúrodých farieb i materiálov a pod. Výsledkom je netypická podoba interiéru, ktorá nie je inde k videniu. Riešený priestor v tomto duchu je relatívne náročný. Musí sa postupovať s veľkým citom pre kombinácie a detail a veľa zvážiť konkrétne prvky, aby sa do danej miestnosti hodili. Preto je lepšie, keď si pozvete na pomoc odborníka, ktorý vám poradí. Návrhár však musí rešpektovať vaše požiadavky a predstavy a mal by byť skôr takým poradcom, ktorý koriguje napríklad konkrétne farby a vzory.

DO HISTORICKÝCH budov nie je nutné inštalovať historický alebo historizujúci nábytok. Odvážni môžu použiť aj súčasné prvky. (Cor)

ETNO, retro alebo súčasná moderna - nebojte sa nevšedných kombinácií. (A. S. Création)

Eklektizmus je obľúbený u umelcov, takto má zariadený byt dizajnér Jimmie Martin a fotograf Ricka Schultz v Londýne. (Wordpress)

MODERNÁ pohovka, barokový vzor na tapete a historizujúce stolík - prečo nie? (A. S. Création)


Zdroj: Náš útulný byt